DB Schenker toob XXL-veose Perthi

Maailma suurim lennuk on nüüd esmakordselt Austraalias: Antonov-225 Mryia, pardal 117-tonnine generaator, on maandunud läänerannikul.

DB Schenkeri XXL-veos maailma suurima lennuki pardal: maailma suurim lennuk Antonov-225 Mryia (AN 225), pardal 117-tonnine generaator, on esmakordselt maandunud Austraalias. Tuhanded pealtvaatajad kogunesid kohaliku aja järgi pühapäeva hommikul vaatama lennuki saabumist Lääne-Austraalias asuvasse Perthi.

„Valitses elevus ja ootused olid kõrged," ütleb Schenker Australia Pty Ltd tegevjuht Ron Koehler, „lennutranspordi korraldamine Antonov 225 pardal on absoluutne tipp. Koostöö meie Adelaide’i ja Perthi ekspertide ja Tšehhi kolleegide vahel kulges sujuvalt. Oleme tõesti uhked selle klienditellimuse üle siin Austraalias. “

Selle ümbermaailmareisi korraldamise eest vastutas ettevõte Karpeles Flight Services, DB Schenker Logistika tütarettevõtte ja spetsialist õhusõidukite tellimusreiside valdkonnas.
Generaatori transport algas 10. mail Pilseni linnast (Tšehhi Vabariik), kust see toodi öösel spetsiaalse mitmeteljelise veokiga Prahasse. 
Tšehhi pealinna lennuväljal laaditi generaator lennukile AN 225 (84 m pikk, 18 m kõrge). Generaator (8,80 meetrit pikk, 3,50 meetrit lai) oli kaetud spetsiaalse kattega, mis oli keevitatud rohkem kui 30 kinnituspunkti külge Antonovi sisemuses. Äralend toimus neljapäeval.
Vahepeatused peaaegu 14 000 km reisil olid kavandatud Turkmenbashis (Turkmeenia), Hyderabadis (India) ja Kuala Lumpuris (Malaisia). DB Schenker korraldab oma Austraalia kliendile, alumiiniumoksiidi rafineerimistehasele, mis asub Perthist nelja tunni kaugusel Collies, ka maanteetranspordi.
Antonov 225 Mryia ei jää kauaks Austraaliasse. See stardib 17. mail Itaaliasse, pardal „kõigest“ XL-veos: 25-tonnine rootor.


Contact us