Handel elektroniczny następnej generacji

Firma DB Schenker wdrożyła w Centrum Logistycznym Arlandastad niedaleko Sztokholmu w Szwecji internetowe rozwiązanie CarryPick obejmujące automatyczną realizację zamówień i obsługę zwrotów. Nowy system, obsługiwany dla Lekmer.com, największego detalicznego sprzedawcy zabawek w Skandynawii, wzmocni pozycję firmy DB Schenker na rynku handlu elektronicznego.


CarryPick to oferta firmy DB Schenker w zakresie handlu elektronicznego skierowana do dużych firm chcących poprawić swoją wydajność. Jest to automatyczny system przechowywania i kompletowania zamówień opracowany przez Swisslog. Istotą rozwiązania są samojezdne roboty (samojezdne wózki transportowe - AGV), które poruszają się pod regałami i przesuwając je do stacji kompletowania, gdzie odpowiednie artykuły są składane i pakowane. 


Dzięki modułowej strukturze rozwiązanie to można rozbudować, dopasowując je do wymagań sezonowych szczytów lub wzrostów w biznesie klienta. Inteligentne oprogramowanie jest zintegrowane z systemem zarządzania magazynem firmy DB Schenker. To połączenie zaprojektowane przez wewnętrznych ekspertów IT, ułatwi wdrożenie rozwiązania w innych lokalizacjach DB Schenker oraz dla nowych klientów.


„Jesteśmy dumni i bardzo szczęśliwi, że udało nam się wdrożyć i uruchomić rozwiązanie CarryPick na największą jak dotąd skalę,” mówi Anders Holmberg, menedżer ds. rozwoju biznesowego, DB Schenker w Szwecji. „Dysponując ponad 60 robotami i 1550 mobilnymi regałami, jesteśmy w stanie zarządzać 35 000 różnymi artykułami, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. I kompletować do 40 000 zamówień dziennie,” kontynuuje.


Rozwiązanie funkcjonuje na 10 000 metrach kwadratowych, z czego 6000 metrów kwadratowych jest obsługiwanych przez system CarryPick. Posiadając najlepszą wydajność w swojej klasie i oferując pełną elastyczność, rozwiązanie CarryPick zwiększa produktywność personelu do 60%, zapewniając jednocześnie oszczędności w wykorzystaniu powierzchni o ok. 20%.


Następna generacja automatyzacji jest wdrażana w ramach programu Innowacja i Rozwiązania firmy DB Schenker, zgodnie ze strategią Logistyki 4.0. Poprzez aktywne promowanie cyfryzacji promowanie i inwestycje w innowacyjne technologie przyszłości, DB Schenker wyznacza nowe standardy w zarządzaniu łańcuchami dostaw klientów na całym świecie i wzmacnia swoją pozycję jako partnera pierwszego wyboru

Contact us