DB Schenker dostarcza ładunek rozmiaru XXL do Perth

Największy samolot na świecie po raz pierwszy w Australii. – Antonow-225 Mrija ze 117-tonowym generatorem na pokładzie wylądował na Zachodnim Wybrzeżu.

Ładunek w rozmiarze XXL transportowany przez DB Schenker na pokładzie największego samolotu na świecie: Ze 117-tonowym generatorem na pokładzie Antonow-225 Mrija (AN 225) po raz pierwszy wylądował w Australii. W niedzielny poranek tysiące osób obserwowały lądowanie samolotu transportowego w Perth w Zachodniej Australii.

„Byliśmy bardzo podekscytowani, a jednocześnie wiedzieliśmy, że oczekiwania są wysokie,” mówi Ron Koehler, prezes Schenker Australia Pty Ltd, „organizacja transportu lotniczego samolotem Antonow 225 zawsze przyciąga uwagę. Współpraca pomiędzy naszymi ekspertami w Adelajdzie i Perth z czeskimi kolegami przebiegała bardzo sprawnie. Jesteśmy bardzo dumni z tego zamówienia złożonego przez naszych klientów z Australii. ”

Firma Karpeles Flight Services, specjalistyczna spółka zależna DB Schenker w zakresie czarterów samolotów jest odpowiedzialna za organizację przelotów na skalę globalną.
Transport generatora rozpoczął się 10 maja w Pilznie (Czechy), skąd został nocą przewieziony specjalnym wieloosiowym samochodem ciężarowym. 
Na lotnisku w stolicy Czech generator załadowano na samolot AN 225 (o długości 84 m i wysokości 18 m). Generator (o długości 8,8 m, szerokości 3,5 m i wysokości 3,2 m) został pokryty plandeką zamocowaną w ponad 30 punktach na pokładzie samolotu Antonow. Samolot wyruszył w drogę w czwartek.
Międzylądowania na trasie wynoszącej prawie 14 000 km zaplanowano w Turkmenbaszy (w Turkmenistanie), Hajdarabad (w Indiach) i w Kuala Lumpur (w Malezji). Firma DB Schenker zorganizowała również transport lądowy do australijskiego klienta, rafinerii tlenku glinu w Collie, znajdującej się 4 godziny jazdy od Perth.
Antonow 225 Mrija nie pozostanie w Australii zbyt długo: 17 maja wyrusza do Włoch z ładunkiem o rozmiarach „jedynie” XL na pokładzie: 25-tonowym wirnikiem.


Contact us