Skip to content


Alt text
Jesteśmy Great Place to Work. Znowu!
Już po raz drugi otrzymaliśmy certyfikat Great Place to Work
Jesteśmy Great Place to Work. Znowu! Read More
camera lenses notebook db schenker office desk
Ukraine Crisis Update
Ukraine Crisis Update Read more
Alt text
We build the future of tomorrow today.
We build the future of tomorrow today. Read More

Patryk Duiwe, Globalny Ambasador Wartości z DB Schenker Technology Center Warsaw

Patryk Duiwe został wybrany jednym z dwudziestu Globalnych Ambasadorów Wartości DB Schenker spośród aż 3 000 osób nominowanych na całym świecie. Tytuł przyznawany jest pracownikom firmy, którzy są wzorem przestrzegania wartości korporacyjnych DB Schenker. Przeczytaj wywiad z Patrykiem i dowiedz się więcej o jego doświadczeniu zawodowym, pasjach i wartościach, które uważa za kluczowe w pracy i życiu prywatnym. 

Patryk, czym zajmujesz się w naszej firmie i w jakim zespole pracujesz?

Pracuję jako Test Analyst w zespole Solution Quality i jestem częścią projektu LINES, czyli Linehaul Network System. Jest to europejski system zarządzania transportem lądowym, którego zadaniem jest optymalizacja punktualności i przepustowości przejazdów pomiędzy terminalami międzynarodowymi. System został wdrożony jakiś czas temu i obecnie jest w ciągłym rozwoju. Jestem odpowiedzialny za jakość w tym projekcie. Dbam o to, aby wszystkie elementy były dostarczane zgodnie z wymaganiami klienta. 

Czy było dla Ciebie zaskoczeniem, że ktoś z Twojego zespołu nominował Cię do tego tytułu i że wygrałeś?
To było dla mnie ogromne, ogromne zaskoczenie. Jednak czułem się bardzo miło. To niesamowite być docenionym i nominowanym przez członków zespołu za to, jakim się jest człowiekiem. Nie starałem się być ambasadorem. Tak wyszło!

Czy wartości są dla Ciebie ważne?  Czy masz swój osobisty zestaw zasad, których trzymasz się w życiu prywatnym i zawodowym?

Myślę, że najważniejsze to sobą, nie udawać, zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Cenię sobie również pracę zespołową i możliwość bycia częścią zespołu. Moje motto brzmi: nikt nie może zostać mistrzem bez zespołu, niezależnie od tego, jaka jest jego dziedzina. Uważam się za szczęściarza, że jestem częścią tak wspaniałego zespołu, który pracuje razem nad ambitnym i ekscytującym projektem, który daje duże możliwości rozwoju. W tym zespole mogę się uczyć i rozwijać, a także przekazywać tę wiedzę innym. 

Inne ważne dla mnie aspekty to ciekawość i zaangażowanie w to, co robimy, oraz poczucie współodpowiedzialności. Uważam, że szczególnie w obszarze jakości trzeba wychodzić trochę dalej niż powierzone zadanie. Nie należy mieć klapek na oczach. Pracując nad projektem, zawsze chcę sięgnąć głębiej; lubię wiedzieć, jak moja praca wpływa na inne elementy procesu i pracę innych.

Czy któraś z wartości DB Schenker ma dla Ciebie szczególne znaczenie?

Spośród wszystkich naszych wartości dla mnie fundamentalne znaczenie ma "Jesteśmy jednym zespołem, mamy jeden cel". W moim projekcie dopingujemy się nawzajem i wspieramy. Łatwiej jest być jedną drużyną i dążyć do wspólnego celu, gdy ludzie wokół myślą podobnie. Z mojego doświadczenia zawodowego wiem, że nie zawsze tak jest. 

Co robiłeś zanim dołączyłeś do DB Schenker Technology Center Warsaw?

Swoją drogę zawodową rozpocząłem w branży motoryzacyjnej. Studiowałem na Wydziale Mechanicznym, a podczas wymiany studenckiej w Portugalii odbyłem staż w fabryce dużej firmy motoryzacyjnej, w dziale jakości, przy odbiorze końcowym. Potem postanowiłem przenieść to zainteresowanie jakością i zdobyte dobre nawyki do IT. Pracowałem w firmach ubezpieczeniowych, w firmie farmaceutycznej a nawet w instytucji rządowej. Potem trafiłem na ofertę pracy w DB Schenker, spodziewałem się, że branża logistyczna jest bardzo ciekawa i nie zawiodłem się ani trochę.

Jakie jest Twoje hobby? Co robisz w wolnym czasie?

Uwielbiam przebywać na łonie natury i pokazywać świat mojemu synkowi, pięcioletniemu Krzysiowi. Jeździmy do lasu, nad jezioro, rozbijamy namiot, biwakujemy. Spędzamy czas przy ognisku. Technicznie można to nazwać bushcraftem, i trochę podchodzi pod survival. Kolekcjonuję też scyzoryki, ostatnio kupiłem bezpieczny scyzoryk dziecięcy dla mojego syna. Dodatkowo lubię podróżować i paradoksalnie zwiedzać duże miasta.

W tym co napisali o Tobie koledzy i koleżanki w nominacji możemy przeczytać, że lubisz poszerzać swoje horyzonty każdego dnia. Co robisz dla swojego samorozwoju i dlaczego jest to dla Ciebie ważne?

Uważam, że nie można stać w miejscu, zwłaszcza jako tester. Cieszę się, że mam czas i możliwość rozwoju. W branży IT nie ma innej drogi, jeśli staniesz w miejscu, to zaczniesz się cofać. Cieszę się, że miałem też okazję wspierać innych w ich rozwoju. W zeszłym roku opiekowałem się stażem jednej z naszych koleżanek. 

Co sądzisz o konkursie na Globalnych Ambasadorów Wartości?

To bardzo miłe, że zostałem wyróżniony. Uważam, że ta inicjatywa jest ważna, ponieważ zwraca uwagę na wartości wśród szerszego grona pracowników, do których dociera komunikacja. Wspaniale jest również poznać różne oblicza firmy. Lokalni ambasadorzy wartości z pewnością bardziej przemówią do pracowników w swoich krajach. Lub odwrotnie, być może to właśnie ludzie z różnych odległych zakątków świata będą inspirować innych do działania zgodnie z wartościami. Dla mnie było to wspaniałe uczucie poznać ambasadorów z różnych regionów, którzy uosabiają te same wartości.