Skip to content


Alt text
Jesteśmy Great Place to Work. Znowu!
Już po raz drugi otrzymaliśmy certyfikat Great Place to Work
Jesteśmy Great Place to Work. Znowu! Read More
camera lenses notebook db schenker office desk
Ukraine Crisis Update
Ukraine Crisis Update Read more
Alt text
We build the future of tomorrow today.
We build the future of tomorrow today. Read More

Jesteśmy w Gemba

Wyróżnikiem pracy w DB Schenker Technology Center Warsaw jest to, że dla nas niezwykle ważne jest aby nasi specjaliści zanim przystąpią do pracy nad danym rozwiązaniem zrozumieli dokładnie cel swoich działań, poznali ich odbiorców oraz lokalne uwarunkowania. Ważnym elementem wdrożenia nowych pracowników lub też nowych członków w zespole projektowym jest wizyta w tzw. Gemba. Metoda ta pochodzi z zakresu lean management. Polega ona na obserwacji danego procesu w miejscu jego rzeczywistego występowania. Ostatnim przykładem może być warsztat w Goteborgu, w ramach którego członkowie jednego z zespołów projektowcyh mieli właśnie tę okazję – mogli sprawdzić jak system, który mają niebawem rozwijać, działa w rzeczywistości.

Wspomniany projekt zakłada insourcing jednej z wykorzystywanej w DB Schenker aplikacji klasy TMS, obsługującej lądowy transport krajowy w Szwecji. System ten przetwarza dziennie ponad 100 tysięcy w pełni rejestrowanych, monitorowanych i procesowanych automatycznie przesyłek.

Głównym celem jest przejecie rozwoju rozwiązania od dostawcy zewnętrznego. Zakładane efekty, oprócz oszczędności finansowych, obejmują również likwidację barier administracyjnych i usprawnienie procesu świadczenia usług.

W trakcie warsztatów w Goteborgu nastąpił tzw. kick-off projektu. Uczestnicy mieli okazję poznać wymagania i uwarunkowania drugiej strony oraz specyfikę procesów. Zespół z Warszawy został również zapoznany z podstawami logistyki lądowej. Drugi dzień zakończony został wizytą na terminalu logistycznym, gdzie uczestnicy mieli możliwość zobaczyć jak omawiane procesy wyglądają w praktyce i porozmawiać osobiście z użytkownikami aplikacji.

To podejście sprawdza się w praktyce. Zespół podkreśla, że wizyta w Szwecji pogłębiła zdecydowanie ich rozumienie samego biznesu logistyki lądowej jak i procesów obsługiwanych wewnątrz aplikacji. Stworzona została dobra platforma do współpracy i efektywnej komunikacji. Wizyty w Gemba, oprócz możliwości oderwania się od codziennej pracy przy biurku, umożliwiają zrozumienie logiki i procesów biznesowych, co jest niezwykle ważne w projektowaniu i rozwijaniu rozwiązań IT. Umożliwiają one również lepsze rozpoznanie potrzeb partnera i w efekcie pomagają nam budować usługi dopasowane do oczekiwań odbiorców.