Skip to content


DB Schenker Technology Center Warsaw – kim jesteśmy?

Kształtujemy sposób w jaki świat się łączy

Jesteśmy zespołem specjalistów IT, który tworzy i dostarcza najwyższej jakości rozwiązania cyfrowe dla DB Schenker, globalnego operatora logistycznego. Naszymi partnerami są klienci firmy oraz 76 000 pracowników w 2000 lokalizacjach na całym świecie. Tworzymy przyszłość logistyki i dostarczamy rozwiązania, które wspierają biznes i ludzi. Centrum zostało stworzone w maju 2017 i na początku pracowało u nas 25 osób. Obecnie zatrudniamy ponad 270 osób i wciąż rośniemy.

Globalny team

DB Schenker Technology Center Warsaw jest jednym z czterech hubów dostarczających rozwiązania IT i działających w globalnej strukturze Technology Solution Center (TSC). Trzy pozostałe znajdują się w Chinach, Indiach i USA. TSC to międzynarodowy, wirtualny zespół ponad 1000 ekspertów, zajmujący się standaryzacją, insourcingiem i budowaniem globalnych rozwiązań IT dla DB Schenker.

Zaawansowany stack technologiczny

W naszej pracy zajmujemy się tematami, które już dziś kształtują przyszłość branży logistycznej. Chat Boty, IoT czy mikroserwisy to tylko przykłady. Korzystamy z najnowszego stacku technologicznego i mamy unikalne podejście do procesu tworzenia oprogramowania. Programujemy w wielu językach i wykorzystujemy najnowsze technologie, m.in. Java, Java Script, Phyton, JSON, Kotlin, Kubernetes i wiele innych. W obszarze jakości, automatyzacja testów jest wykorzystywana w każdym projekcie. Pracujemy w środowisku chmurowym i powszechnie używamy dockerów.

Globalny Delivery Hub w Warszawie

Markus Sontheimer i Volker Witzel rozmawiają o strategii IT oraz znaczeniu naszej jednostki w Warszawie.
Globalny Delivery Hub w Warszawie Zobacz więcej