Skip to content


Alt text
Jesteśmy Great Place to Work. Znowu!
Już po raz drugi otrzymaliśmy certyfikat Great Place to Work
Jesteśmy Great Place to Work. Znowu! Read More
camera lenses notebook db schenker office desk
Ukraine Crisis Update
Ukraine Crisis Update Read more
Alt text
We build the future of tomorrow today.
We build the future of tomorrow today. Read More

STC Runners pobiegli dla fundacji Rak’n’Roll w XV. Maratonie Sztafet Ekiden

Jesteśmy jednym zespołem, mamy jeden cel. 

W sobotę 18 maja w Parku Szczęśliwickim odbył się piętnasty już Maraton Sztafet EKIDEN. Intuicja nie myli tych, dla których ekiden brzmi co nieco egzotycznie. Nazwa pochodzi z Japonii, gdzie zorganizowany został pierwszy tego typu długodystansowy bieg sztafetowy. Pojęcie pochodzi oryginalnie od powstałego w siedemnastym wieku systemu komunikacji pocztowej pomiędzy miastami Tokio i Kioto. Na dzielącym te miasta dystansie 500 kilometrów rozmieszczono stacje (eki), na których zmieniano konie, co znacznie przyspieszało czas transportu. Obecnie ekideny biega się na całym świecie, jednak najbardziej popularne są nieustannie w Japonii.

W zawodach organizowanych w Warszawie uczestniczą sześcioosobowe zespoły, które wspólnymi siłami pokonują dystans maratonu. Pierwszy zawodnik ma za zadanie przebiec odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Razem pokonują 42,195 km.

Naszą firmę reprezentowały dwa zespoły biegaczek oraz biegaczy. Co więcej, obie drużyny swoim występem wsparły akcję #BiegamDobrze. Jest to pierwsza i jedyna w Polsce inicjatywa oparta na modelu charytatywnej aktywności, w której zawodnicy prowadzą zbiórki na rzecz wybranych organizacji charytatywnych.

My zdecydowaliśmy się wesprzeć Fundację Rak’n’Roll, która od wielu lat opiekuje się osobami cierpiącymi na choroby nowotworowe. Aby móc wystartować charytatywnie nasi biegacze musieli uzbierać wspólnie minimum 2000 złotych na rzecz fundacji. Zbiórka rozpoczęła się już kilka tygodni przed biegiem i zaangażowało się w nią całe biuro DB Schenker Technology Center w Warszawie. Zorganizowaliśmy m.in. trwający kilka dni kiermasz ciast, który cieszył się ogromnym powodzeniem wśród miłośników słodkości. Ponadto przez cały czas trwania zbiórki pracownicy mogli brać udział w  licytacji fantów - różnych interesujących przedmiotów dostarczonych przez hojnych darczyńców. Wspólnym wysiłkiem osiągnęliśmy cel i nasze dwie drużyny mogły przystąpić do rywalizacji z charytatywnymi numerami startowymi.

Od samego rana w dniu startu pogoda pozostawiała wiele do życzenia. Chmury dawały z siebie wszystko co obiecano w prognozach, wzbogacając trasę biegu w kałuże nie-do-ominięcia. Mimo to frekwencja dopisała i obie drużyny wystartowały. Zjawili się również wierni kibice, którzy wyposażeni w płaszcze przeciwdeszczowe i parasole, głośnymi okrzykami dopingowali bohaterskich biegaczy. Ich wsparcie podziałało i zaowocowało bardzo dobrymi wynikami. Pierwsza z drużyn STC ukończyła bieg 3:15:38 i zajęła wspaniałe 61 miejsce na 728 startujących. Druga zameldowała się na linii mety po 3:26:57 na bardzo dobrym 119 miejscu.

Wydarzenie to pokazało jak wiele możemy osiągnąć jako jedna drużyna, działając wspólnie na rzecz jednego celu. Gratulacje należą się przede wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy dali z siebie wszystko, kibicom, którzy nie ustawali w wysiłkach i wspierali obie drużyny, jak i wszystkim osobom, które przyłączyły się do zbiórki na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Dziękujemy!