Skip to content


Alt text
Jesteśmy Great Place to Work. Znowu!
Już po raz drugi otrzymaliśmy certyfikat Great Place to Work
Jesteśmy Great Place to Work. Znowu! Read More
camera lenses notebook db schenker office desk
Ukraine Crisis Update
Ukraine Crisis Update Read more
Alt text
We build the future of tomorrow today.
We build the future of tomorrow today. Read More

Wdrożenie nowego wizerunku DB Schenker na globalnej stronie internetowej

Nasza globalna strona internetowa jest już dostępna w nowej wersji brandingowej. Odświeżony wizerunek marki, zaprezentowany już na dbschenker.com, jest odpowiedzią na obecny stan biznesu oraz wyraża nasze wartości i długofalową strategię. Jak wdraża się takie zmiany i co musiało się wydarzyć pod widoczną dla wszystkich powierzchną, abyśmy mogli podziwiać nowy wygląd strony? 


Wdrożenie nowych elementów brandingu na stronie dbschenker.com oraz ponad stu stronach lokalnych w poszczególnych krajach było wyzwaniem i dużym projektem rozwojowym dla zespołu „Website Squad” pracującego w DB Schenker Technology Center w ramach Global Digital Solutions. Zespół przygotowywał się do zmiany w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Wielki finał nastąpił 2 czerwca, na kiedy to planowano zewnętrzną prezentację nowego wizerunku marki DB Schenker. Tego dnia strona internetowa pokazała swoje nowe oblicze we wszystkich ponad 100 krajach na całym świecie.  


 
Zmiany w wizerunku marki DB Schenker odnoszą się do kilku aspektów wizualnych. Nasze nowe elementy brandingu zostały zoptymalizowane pod kątem szaty graficznej, dając możliwość większej elastyczności, co jest niezbędne w cyfrowej komunikacji. Wyjątkowy, nowy wizerunek przedstawiający pracowników DB Schenker podkreśla ich pozytywną postawę i chęć działania. Momenty z ich codziennej pracy w logistyce uchwycone są w sceneriach i krajobrazach, które akcentują wartości firmy: zdolność do kwestionowania status quo i dążenie do jak najlepszej obsługi klienta. Wszystkie te innowacyjne koncepcje są teraz widoczne na naszej firmowej stronie internetowej, która była pierwszą cyfrową aplikacją DB Schenker poddaną rebrandingowi.

Zespół cały czas iteracyjnie wprowadza zmiany związane z rebrandingiem: podstawą jest nowy kolor DB Schenker – morski. "Na wszystkich naszych stronach (ok. 15 500 unikalnych adresów URL), które zawierają stare kolory, zidentyfikowaliśmy zdjęcia i elementy teaserowe. Początkowo znaleźliśmy ponad 2 400 kopii! Na szczęście udało nam się wydobyć mniej niż 100 unikalnych zdjęć. Stworzyliśmy ich odpowiedniki w formacie .svg i - za pomocą opracowanego na potrzeby tego ćwiczenia skryptu - zastąpiliśmy wszystkie pliki .pngs i .jpgs ich wektorowymi odpowiednikami. Zaprojektowane rozwiązanie pozwoli w przyszłości na automatyczną korektę w razie potrzeby" - mówi Magdalena Sass, Service Manager w Global Digital Solutions.

Dodatkowo zmodernizowano elementy marki, takie jak czcionki oraz zaokrąglone narożniki obrazów i powierzchni.  Na kolejnych etapach wprowadzone zostaną zupełnie nowe ikony, zaprojektowanych również z myślą o wyrażeniu energii firmy dzięki włączeniu nowego elementu brandingu DB Puls, czerwonej linii, wspierającej emocjonalny mikrobranding i ożywiającej nasz cyfrowy wizerunek, jak i komunikację offline.

Rebranding strony internetowej oznaczał wiele pracy dla całego zespołu Website Squad i mamy nadzieję, że było warto czekać na efekt końcowy!