Shape Shape 161110_icono_product_teaser icon-arrow-left icon-arrow-right icon-first icon-last 161110_icono_product_teaser 161110_icono_product_teaser location-pin 161110_icono_product_teaser 161110_icono_product_teaser contact-desktop-white careers-desktop-white

camera lenses notebook db schenker office desk

DB Schenker ar jauno Volvo FL Electric kravas automobili Oslo nodrošina 100 % elektrisku pilsētas loģistiku

Ekoloģiski darbināmu 16 tonnu kravas automobiļu sērijveida ražošana Pirmo DB Schenker kravas automobili atzinīgi novērtēja Norvēģijas premjerministre Erna Solberga un izpilddirektors Johens Tēvess • Ilgtspējīgas pilsētas loģistikas pagrieziena punkts

DB Schenker realizē savu mērķi — tiešo izmešu nulles līmeni visā Oslo pilsētas loģistikā, integrējot jauno Volvo FL Electric kravas automobili savā ilgtspējīgajā Oslo City Hub. Transportlīdzekli 12. augustā prezentēja Norvēģijas premjerministre Erna Solberga, kura pateicās DB Schenker par darbu zaļo transporta risinājumu ieviešanā. Izlaišanu atbalstīja valstij piederošā enerģētikas aģentūra Enova. Tas ir Norvēģijā pirmais sērijveida 16 tonnu kravas automobilis ar elektrisko piedziņu, kas DB Schenker ļaus nodrošināt ilgtspējīgu loģistiku Oslo un ārpus tās.

Prezentējot jauno kravas automobili Oslo, premjerministre Erna Solberga paziņoja: “Zaļās tehnoloģijas izmantošanā mēs paļaujamies uz tādiem ambicioziem un novatoriskiem dalībniekiem kā DB Schenker. Vēlos jūs uzslavēt par novatorisku pieeju, kas ir vairāk nekā vienkārša elektro auto izmantošana. Ar Enova atbalstu, nozīmīgiem ieguldījumiem elektriskajos transportlīdzekļos un centrāli izvietotu loģistikas termināli jūs rādāt ceļu citiem.”

DB Schenker izpilddirektors Johens Tēvess piebilda: “Mēs, DB Schenker darbinieki, esam pilnībā apņēmušies nepārtraukti samazināt savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Esam nolēmuši klientiem piedāvāt videi draudzīgākus un tīrākus loģistikas risinājumus, lai viņus atbalstītu ceļā uz ilgtspējības mērķiem. Ar jauno Volvo FL Electric kravas automobili un Enova atbalstu Oslo City Hub mēs tagad varam pierādīt, ka pilsētas transportā ir iespējama darbība bez izmešiem. Mēs lepojamies ar to, ka piedāvājam savā klasē labākos risinājumus, lai aizsargātu vidi un sekmētu lielāku ambīciju sasniegšanu ceļā uz klimatam neitrālu sabiedrību.”

DB Schenker Oslo pilsētas loģistikā izmantos Volvo FL Electric kravas automobiļus ar 16 tonnu kravnesību. Darbojoties bez tiešiem izmešiem (tas ir, izmešiem transportlīdzekļa izmantošanas laikā (tank-to-wheel), piemēram, CO2 un slāpekļa oksīda) un bez motora trokšņa, tas palīdz apmierināt augošo pieprasījumam pēc pilsētas preču pārvadājumiem, vienlaikus samazinot ietekmi uz vidi. Tāpat kā DB Schenker City Hub Oslo pilsētā to galvenokārt darbinās atjaunojamā Norvēģijas hidroelektroenerģija.

Kopumā DB Schenker ir pasūtījis vienpadsmit elektriskos kravas automobiļus Oslo pilsētas loģistikas vajadzībām, kas aizstās ar dīzeļdegvielu darbināmos auto. Simboliski, ka pirmajam no trim Volvo FL Electric kravas automobiļiem ir uzlīme ar uzrakstu “100 % elektrisks Oslo”. Video parādīta zīmola priekšstata maiņa jeb “rebrendings”: https://youtu.be/xrg33LlnkgA.

DB Schenker atvēra Oslo City Hub Norvēģijas galvaspilsētas centrā 2019. gada maijā. Līdz 2020. gada beigām tā darbība pilsētā tiks pilnībā nodrošināta bez fosilā kurināmā, izmantojot 23 elektriskos transportlīdzekļus, tostarp elektriskos furgonus un velosipēdus. Katru dienu aptuveni 800 sūtījumu piegādei Oslo tiks izmantots elektrisks transportlīdzeklis.

Kopumā DB Schenker paliek uzticīgs savam mērķim — līdz 2030. gadam par 40 % samazināt specifiskos siltumnīcefekta gāzu izmešus salīdzinājumā ar 2006. gadu. Ilgtspējīgas pilsētvides loģistikas koncepcijas reģionālais, taču sekmīgais pierādījums Oslo ir būtisks pavērsiens ceļā uz šo vispārējo mērķi.